Ką žinai apie pereinamąjį laikotarpį?

Atlik testą apie paskutinįjį XX a. dešimtmetį

Praėjus trisdešimčiai metų nuo Berlyno sienos griūties ir pereinamojo laikotarpio Rytų Europoje pradžios, tų įvykių liudininkai vis dar aktyviai dalyvauja socialiniame, politiniame ir kultūriniame visuomenės gyvenime. Tuo tarpu dabartinė jaunoji karta nebeturi tiesioginių prisiminimų nei apie komunizmą, nei apie pereinamąjį laikotarpį. Jų žinios apie šią netolimą praeitį dažniausiai remiasi vyresnės kartos prisiminimais ir politizuotais bei instrumentalizuotais diskursais.

Tarptautinio „Transition dialogue“ tinklo inicijuotu projektu „Pereinamojo laikotarpio dialogas. Demokratinis pokyčių valdymas“ siekiama atidžiau pažvelgti į dvi sritis, kurios labiausiai prisideda prie žinių ir supratimo apie šią netolimą praeitį formavimo, t.y. viešąjį diskursą ir mokymą apie pereinamąjį laikotarpį mokykloje.

Šis testas yra projekto dalis. Tikime, kad jis pažadins jaunų žmonių smalsumą ir paskatins geriau pažinti pereinamąjį laikotarpį.

Apie testą

Jei nori patikrinti savo žinias apie pereinamąjį laikotarpį, atlik testą „Ką žinai apie pereinamąjį laikotarpį? “. Mūsų ekspertų komanda parengė keturis klausimų rinkinius. Kiekvieną rinkinį sudaro 10 įvairių sričių klausimų – nuo kasdienės buities iki pilietinės visuomenės atsiradimo praėjusio amžiaus pabaigoje. Klausimai gali būti skirtingo sudėtingumo, bet tegu tai tavęs nesustabdo! Kiekvienas klausimas turi 4 atsakymų variantus. Pasirinkęs(-usi) vieną kurį atsakymą iš karto suprasi, ar jis teisingas. Jei nepavyks, nenusimink – tau bus pateiktas teisingas atsakymas ir papildomas paaiškinimas. Išbandyk!

10 / 10
Tavo rezultatas /10

Your memory is quite good but you need to strengthen you critical thinking muscle.

Well done!

Atsakymas